Homestaging od nás pre rýchlejší a výhodnejší predaj pre vás

homestaging

Zvažujete predaj svojej nehnuteľnosti? Úplne prvým a najdôležitejším bodom by malo byť uvedomenie si, že vaše sťahovanie začína práve teraz – vaším rozhodnutím o predaji.

V praxi to znamená, že odteraz sa už na svoj dom/byt nemôžete pozerať ako na svoje bývanie, ale ako na tovar, ktorý ste sa rozhodli ponúknuť svetu a za ktorý chcete dostať zaplatené čo najlepšie. 

Možno ste vo vašej nehnuteľnosti prežili významnú časť svojho života… Avšak nadišiel čas odosobniť sa. Len vďaka tomu sa dokážete na svoje doterajšie bývanie pozrieť z nadhľadu a urobiť zmeny, ktoré by ste inak zrejme nerobili. Teraz už ide o to, aby sa nehnuteľnosť páčila najmä potenciálnym kupujúcim, váš dom viac nie je vaším domovom. Odosobnenie sa je prvým predpokladom pre úspešný predaj. 

Skúste pri najbližšej ceste domov ísť tak, ako by ste tam išli úplne prvýkrát…

Všimli ste si vŕzgajúce vstupné dvere? Ovalil vás nie celkom príjemný pach v predsieni?  Zakopli ste o  topánky pred dverami? Je váš byt príliš prepchatý?

Je dostatočne presvetlený?

Ako na vás pôsobí, keď sa naň snažíte nazrieť úplne novými očami? Oslovil by vás, keby ste ho videli medzi inými ponukami bývania niekde na internete?

Vybrali by ste sa k vám na obhliadku radi? 

Mnohí predávajúci majú, žiaľ, len chabú predstavu o tom, ako pekne pripraviť a nafotiť svoju nehnuteľnosť. Ak patríte medzi nich, nezúfajte, máme pre Vás riešenie. Vieme, ako Váš byt či dom pripraviť tak, aby vyzeral na fotografiách tip-top a aby bol na predajných portáloch príťažlivý pre potenciálnych záujemcov o jeho kúpu.

Ak zvažujete spoluprácu s našou kanceláriou, vedzte, že homestaging a profi prezentácia nehnuteľností je v našej kancelárii bežným štandardom.  

A čo to ten homestaging vlastne je?

Podľa Wikipedie: “Home staging [čítaj Houm stejdžing]  je príprava nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom a jej profesionálna prezentácia na realitnom trhu. Na rozdiel od interiérového dizajnu, ktorý je zameraný na vlastný domov alebo firemné priestory, home staging sa zameriava na nehnuteľnosti určené na predaj alebo prenájom. Cieľom je zvýšenie atraktivity nehnuteľnosti pre čo najširší okruh potenciálnych záujemcov, a to predovšetkým zladením farebných schém, usporiadaním nábytku, farebne zladených doplnkov, nastavenia osvetlenia a odstránenia všetkých negatívnych elementov, ktoré by potenciálnemu záujemcovi sťažovali predstavu, že by mohol bývať práve tu.”

Ide teda o celkovú marketingovú stratégiu predaja, pri ktorej nehnuteľnosť upravíme tak, aby bola atraktívna pre čo najviac potenciálnych záujemcov. Vďaka homestagingu a kvalitnej prezentácii sa vám potenciálni kupujúci ozvú skôr, ako im vašu nehnuteľnosť niekto vyfúkne. Ak sa stretnú viacerí záujemcovia naraz, urýchli to jednak ich rozhodovanie, jednak možno niečo ešte prihodia k cene. Rýchlejší a hladší predaj idú spolu ruka v ruke. Z viacerých záujemcov sa ľahšie vyprofiluje ten správny…

Ku kvalitnej príprave patrí kvalitná prezentácia – profesionálne fotografie, 3D scan nehnuteľnosti, videoprezentácia, zakreslenie pôdorysu. Toto všetko, vrátane prvotriedneho realitného a právneho servisu, nájdete u nás, ak sa rozhodnete pre spoluprácu s nami. 

Vaši makléri RE/MAX Attractive Plus Šamorín

www.re-max.sk/attractiveplus

+421 905 240 632

attractiveplus@re-max.sk

Fotografie: Eva Skupil Bučeková, Kristína Toroková, Jana Pécsová

Som architektka v realitách a certifikovaná realitná maklérka podľa normy ISO 17024. Verím, že pre každú nehnuteľnosť existuje ten správny majiteľ a pre každého človeka tá správna nehnuteľnosť.
 • Kategórie
 • Facebook stránka
 • RE/MAX Attractive Plus

  Sme špičková realitná spoločnosť špecializujúca sa na poradenstvo, predaj, kúpu a prenájom nehnuteľností v Šamoríne a v okolí, od Bratislavy až po Komárno. Náš tím sa skladá z profesionálov, vďaka ktorým sme pre vás ideálnym partnerom pre úspešné zobchodovanie vašej nehnuteľnosti.

   

  Adresa:
  RE/MAX Attractive Plus
  Gazdovský rad 28
  931 01 Šamorín

  Hodiny:
  Pondelok až piatok, 9:00 – 17:00