Riziká pri predaji nehnuteľnosti na vlastnú päsť

Chceli by ste spolupracovať s realitným maklérom len pod podmienkou, že má kupujúceho? Je vôbec takýto typ spolupráce rozumný?

Predstavte si túto situáciu. Predávate dom alebo byt a … Zazvoní Vám telefón a vidíte cudzie číslo. Už možno tušíte, kto to môže byť. Zodvihnete a prvé, čo poviete je “ÁNO, budem s Vami spolupracovať, ale len keď budete mať kupujúceho”.

Práve ste dovolali s realitným maklérom …  

Hovoríte si, že chcete predaj vyskúšať vlastnou cestou a prípadne ho skombinujete so spoluprácou s maklérom, ktorému ste do telefónu dali jasne najavo, ako si spoluprácu predstavujete. 

Je takáto stratégia pri predaji vôbec účinná? 

Odhalím Vám 2 RIZIKÁ, ktorým sa môžete vyhnúť, a tiež Vám odpoviem, prečo by tí najlepší makléri s týmto typom spolupráce nikdy nesúhlasili. 

 1. RIZIKO : NEZNALOSŤ

Predpokladajme, že chcete Vašu nehnuteľnosť predať skutočne s tým najlepším výsledkom a rozhodnete sa spolupracovať s maklérom, ktorý Vám má priniesť záujemcu. Lenže tomuto maklérovi ste pravdepodobne ani Vašu nehnuteľnosť neukázali naživo. Prípadne ak aj áno, tak má o nej minimum informácií. A tým pádom ju nevie 100% odprezentovať pred klientom a zaručiť čo najlepší výsledok.

 1. RIZIKO : ŠTATISTIKY – čísla neklamú

Väčšina predávajúcich sa neoblomne zameria na získanie záujemcu, ktorý zaplatí ich vytúženú kúpnu cenu. Na tom samozrejme nie je nič zlé, ale ak sa sústredíme len na jednu vec, môže nám uchádzať pointa okolo nás. 

Maklér nemá ani potuchy, koľko ste mali doteraz obhliadok, ako tie obhliadky prebiehali, ako s Vami komunikovali záujemcovia, čo sa im (ne)páčilo, akú dobu ste v predaji, koľko ste oslovili záujemcov, aký presný marketing ste použili …..

Toto všetko je veľmi dôležité, ak chcete predať Váš dom alebo byt s tým najlepším výsledkom a za čo najkratší čas.

Ak spolupracujete s maklérom, ktorý Vám má priniesť kupujúceho a nevie štatistiky Vášho predaja, veľmi jednoducho môžete predať nehnuteľnosť s horším výsledkom, ako by ste v skutočnosti mohli. Prípadne nepredáte vôbec, a tento maklér Vám ani nebude vedieť povedať prečo. 

Dáva Vám to zmysel? Prečo by tí najlepší makléri s takýmto typom spolupráce nikdy nesúhlasili? 

Odpoveď je v podstate veľmi jednoduchá. Lebo im záleží na Vašom výsledku predaja. Nejde o rýchle spojenie ponuky a dopytu, ale o pripravení predaja, ktorý Vám vyčarí doslova úsmev na tvári.

Predaj nehnuteľnosti je o malých detailoch, ktoré, ak poznáte a dáte ich dokopy, vytvoria jedno dokonalé dielo.

Splňte si svoj sen o bývaní spolu so mnou.

Teším sa na Vás, Lenka Stašová.

Lenka Stašová je šikovná obchodníčka s mnohoročnými skúsenosťami na manažérskych pozíciách v maloobchode. Záleží jej na tom, aby každý klient mal osobný prístup a profesionálny realitný servis so všetkými službami, ktoré k nemu patria.
 • Kategórie
 • Facebook stránka
 • RE/MAX Attractive Plus

  Sme špičková realitná spoločnosť špecializujúca sa na poradenstvo, predaj, kúpu a prenájom nehnuteľností v Šamoríne a v okolí, od Bratislavy až po Komárno. Náš tím sa skladá z profesionálov, vďaka ktorým sme pre vás ideálnym partnerom pre úspešné zobchodovanie vašej nehnuteľnosti.

   

  Adresa:
  RE/MAX Attractive Plus
  Gazdovský rad 28
  931 01 Šamorín

  Hodiny:
  Pondelok až piatok, 9:00 – 17:00