Ako nájsť svoj vysnívaný domov.

Hľadáte dom či byt, ale bez úspechu? Cítite sa v tom sami?

Každý máme svoju predstavu, ako naplniť svoje sny o bývaní. Život letí príliš rýchlo, zásadné zmeny a potreby sa však prikrádajú pomaly, ale isto. Až zrazu zistíte, že potrebujete väčší byt, dve detské izby namiesto jednej, či pracovňu navyše. Chcete mať domáci wellness, saunu po ruke? Túžite po rodinnom dome s mäkkou trávičkou, priestrannou terasou, výhľadom do neznáma, alebo chcete podnikať priamo v mieste bydliska? Potrebujete väčšie priestory, garáž ako dielňu?

Hľadáte už niekoľko mesiacov vašu vysnívanú nehnuteľnosť, ale nie a nie sa objaviť? 

Dokonca ste už niekoľko maklérov oslovili, ale spolupráca nepriniesla vysnívaný výsledok? Čo sa môže skrývať za neúspechom?

Ako prebiehala vaša spolupráca s maklérom?

…zavolali ste si, napísali zopár mailov, dostali ste niekoľko ponúk, ale po týždni či dvoch sa spolupráca skončila. Možno ste zažili aj horšiu situáciu a nedostali ste žiadnu ponuku, alebo maklér už ani nedvíha telefón. Pripomína vám práve toto vašu skúsenosť? Stretli ste sa s neochotou?

Možno si poviete, že vyhľadávať klientom nehnuteľnosti by malo patriť k práci makléra. Máte pravdu, teda keď je reč o práci – za prácu si každý nechá zaplatiť. Čo môže byť mylné pre dopytujúcich klientov, že by to mal robiť maklér zadarmo. Hm, veď posúďte sami, či by ste tak 2 hodinky denne robili vo vašom zamestnaní grátis len pre pocit z dobre urobenej práce. Vyhľadávanie správnej nehnuteľnosti je veľmi prácne a zaberá množstvo času nielen maklérovho ale aj vášho.

Preto, ak to myslíte vážne, je dobré vybrať si jedného makléra a dohodnúť sa s ním na serióznej spolupráci. Porozprávate sa o ideálnej predstave, čo by mala vaša vysnívaná nehnuteľnosť spĺňať. Stanovíte si priority a spíšete si ich do zmluvy o spolupráci, na určité obdobie a za určitú odmenu. Garantujem vám, že potom bude spolupráca s maklérom na vysokej úrovni.

Čo bude vášho makléra zaujímať?

 • aká nehnuteľnosť – čo najpresnejšia predstava (počet izieb a na čo budú slúžiť, podlahová plocha, novostavba/na rekonštrukciu, radová zástavba)
 • lokalita – centrum mesta, vidiek, samota?
 • termín kúpy  – do pol roka, do dvoch mesiacov?
 • spôsob financovania – hypotéka, hotovosť, kombinácia, založíte inú nehnuteľnosť?
 • na aký účel – bývanie, práca , firma?

Ak si chcete zvýšiť vaše šance na úspech potrebujete aj trpezlivosť, kúsok šťastia, množstvo času a práce, no môžete skúsiť niekoľko tipov, ktoré som pre vás pripravila:

 • Nájdite si svojho makléra a dohodnite sa na spolupráci za odmenu.
 • Nastavte si filtre na známych portáloch a nechajte si posielať pravidelné novinky.
 • Pravidelne sledujte novinky od rôznych maklérov alebo realitných kancelárií, napr.  https://tinyurl.com/maklerkaKatonova.
 • Pridajte si maklérov na svojich sociálnych sieťach ako je Facebook, Instagram, napr. tinyurl.com/katonova.
 • Pridajte sa do skupín na Facebooku, kde sa ponúkajú nehnuteľnosti.
 • Nebojte sa aktívne opýtať v lokalite priamo v realitnej kancelárii.

Verím, že bol článok pre vás užitočný. Ak by ste radi zverili vyhľadanie vašej budúcej nehnuteľnosti do rúk mne, pokojne sa mi ozvite. Ponúkam vám službu realitný maklér kupujúceho. Urobíme spolu prvý krok a zavediem vás k vám domov…

Vaša maklérka Zuzana Katonová 

+ 421 904 404 166 

zuzana.katonova@re-max.sk

Som architektka v realitách a certifikovaná realitná maklérka podľa normy ISO 17024. Verím, že pre každú nehnuteľnosť existuje ten správny majiteľ a pre každého človeka tá správna nehnuteľnosť.
 • Kategórie
 • Facebook stránka
 • RE/MAX Attractive Plus

  Sme špičková realitná spoločnosť špecializujúca sa na poradenstvo, predaj, kúpu a prenájom nehnuteľností v Šamoríne a v okolí, od Bratislavy až po Komárno. Náš tím sa skladá z profesionálov, vďaka ktorým sme pre vás ideálnym partnerom pre úspešné zobchodovanie vašej nehnuteľnosti.

   

  Adresa:
  RE/MAX Attractive Plus
  Gazdovský rad 28
  931 01 Šamorín

  Hodiny:
  Pondelok až piatok, 9:00 – 17:00